Site icon TátaGeek.blog

Ohlédnutí za podzimem 2020

LED osvětlení na odrážedlo

LED osvětlení na odrážedlo

Abych pravdu řekl, podzim mě trochu zaskočil svým počasím. Čekal jsem, že dostanu ještě pár týdnů příjemného babího léta k dobru a ono nic. Jestli některá část roku utíká opravdu rychle, tak je to podzim. Se změnou času se nám navíc nějak porouchala synchronizace dětí a Kluk 1.10 zase začal chodit spát okolo 20:30. Naopak Holka 4.03 nás občas budí v 5:30. Tiše (občas i nahlas) závidíme kamarádům, kterým děti spí do 8:30 a k tomu ještě po obědě…

Opravy a poruchy

Činnosti doma

Osvětlené poličky na chodbě

Bastlení, IoT a chytrá domácnost

Video návod na stavbu IKEA Lack boxu na 3D tiskárnu

3D tisk

Součástí článku je také tento videonávod na výrobu vlastního vykrajovátka na vánoční cukroví

Práce venku a na zahradě

Příroda a zvířata

Knížky

  1. Kniha „jak na to“ je plná šílených návodů od šíleného vědce Randall Munroe. Nevypadá to, že by v knize bylo něco užitečného, ale nejspíš to bude sranda.
  2. Kniha „co kdyby“ by měla být odpovědní na otázky, na které vás nejspíš nikdy ani nenapadlo se zeptat. Kniha je opět od Randall Munroe.
  3. V letním ohlédnutí jsem psal, že jsem si objednal sadu všech tří, zatím vydaných dílů, Zapomenutých příběhů. Knihy jsem však ani neviděl a přenechal je manželce, ať mi je dá pod stromeček.
  4. Nakonec jsem ještě Ježíškovi napsal o audio knihu Myšlení rychlé a pomalé.

Zábava a hry

Nákupy

Výzvy

Blog

Dlouhou dobu jsem zanedbával technické věci kolem blogu. Teď jsme se ale hecnul a když nemám náladu na tvoření, věnuji se údržbě blogu. Hlavním cílem je optimalizace rychlosti načítání, lepší pozice ve vyhledávání a sem tam pokukuji po možnostech monetizace blogu.

Těmito úpravy jsem se dostal ze 15.6 s do plné interaktivity na 3,5 s. Beru to jako začátek a Lighthouse score zkusím přesunout do zelených čísel.

Lighthouse score 15 – výchozí stav blogu
Lighthouse score mezi 72 a 77, v závislosti na aktuální rychlosti serveru
Exit mobile version